فعال سازی find my iphone

آموزش فعال کردن Find My iPhone برای پیدا کردن آیفون گم شده

Find My iPhone به شما این امکان را می‌دهد تا به ردیابی آیفون، آیپد و آیپاد یا مک گم شده، به سرقت رفته و یا جامانده خود بپردازید. هر جای دنیا که باشید دستگاه تلفن همراه شما بلاخره به اینترنت دسترسی خواهد داشت .نه تنها با استفاده از برنامه Find My iPhone می توانید iphone خود را ردیابی کنید، بلکه این امکان نیز وجود دارد که اطلاعات شخصی تان را از روی دستگاه حذف کنید. بنابراین چنین اطلاعات حساس و مهمی به دست اشخاص نامناسب نمی افتد. با ما همراه باشید تا نحوه فعال سازی Find My iPhone را به شما آموزش دهیم تا بتوانید در مواقع اضطراری به کنترل تلفن همراه هوشمند خود آن هم از راه دور بپردازید.

آموزش فعال سازی Find My iPhone بر روی iPhone یا iPad

 1. برنامه Settings  را بر روی iPhone و یا iPad خود باز کنید
 2. بر روی iCloud ضربه بزنید
 3. بر روی Find My iPhone ضربه بزنید
 4. گزینه ی Find My iPhone را فعال کنید

 

آموزش فعال کردن Find My iPhone برای مک

 1. بر روی Apple menu کلیک کنید(گوشه بالا سمت چپ)
 2. بر روی System Preferences کلیک کنید
 3. بر روی iCloud کلیک کنید
 4. گزینه ی Find My iPhone را فعال کنید(برای دیدن این گزینه نیاز دارید تا انتها اسکرول کنید)

 

آموزش استفاده از Find My iPhone  بر روی وب

اگر یک کامپیوتر دارید، به راحتی می توانید آیفون گم شده خود را با استفاده از سایت iCloud.com ردیابی کنید. این کار به راحتی و با انجام قدم های زیر قابل انجام است.

 1. به سایت iCloud.com بروید.
 2. در حساب کاربری iCloud خود لاگین کنید
 3. بر روی Find my iPhone در منوی اصلی کلیک کیند
 4. بر روی All Devices در بالا کلیک کنید
 5. بر روی نام دستگاهی که می خواهید ردیابی اش کنید کلیک کنید
 6. در نقشه ظاهر شده می توانید زوم کرده و به شکل جدی تر آن را ردیابی کنید، می توانید یکی از مودهای ردیابی را از قسمت بالا سمت راست دنبال کنید.

Play Sound – یک صدای بلند تولید می کند، این صدا حتی اگر دستگاه شما بر روی حال بیصدا نیز باشد پخش خواهد شد. این گزینه برای زمانی مناسب است که گوشی تلفن همراه شما جایی در خانه گم شده است و می خواهید آن را پیدا کنید.

Lost moed – اگر از این گزینه استفاده کنید، از شما خواسته می شود تا یک شماره تلفن وارد کنید تا بر روی دستگاه گم شده تان به نمایش درآید. هر کسی که گوشی شما را پیدا کرد می تواند از این شماره برای تماس با شما استفاده کند. در این روش همچنین صدای بلندی منتشر خواهد شد تا توجه بقیه به تلفن همراه تان جلب شود.

Erase – اگر فکر می کنید که دیگر قادر به دسترسی به تلفن همراه تان نیستید، نگران این موضوع نباشید که کسی به اطلاعات شخصی شما دسترسی خواهد داشت. با استفاده از این حالت می توانید تمامی اطلاعات موجود بر روی دستگاه خود را حذف کرده و از اطلاعات شخصی خود محافظت به عمل بیاورید.

محمد مخلوقی
در زمینه ی شبکه های کامپیوتری تحت پلتفرم های مختلف آموزش های پیشرفته ای دیده ام و همینطور در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب حرف هایی برای گفتن دارم و تنها چیزی که از آن خسته نمی شوم یادگرفتن و پیشرفت است.