بهینه سازی اندروید با حذف حافظه کش – Cache Cleaner

چقدر به بهینه سازی گوشی های خود فکر می کنید. آیا گوشی شما دفعات متععد هنگ می کند و شما با آن مشکلاتی عدیده ای دارید. امروز و در این مطلب راه حل کاربردی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید گوشی خود را به اندازه قابل توجهی بهینه کنید واز سرعت آن لذت ببرید.

روشی که در این مطلب با شما در میان می گذاریم یکی از موثر ترین و مفیدترین راه ها برای بهینه سازی گوشی است و طی آن قصد داریم تا با کاهش دادن و حذف اضافات حافظه کش گوشی ، سرعت بالا آمدن برنامه ها و بازی های گوشی را بالا می بریم.

به طور کلی تمام برنامه‌هایی که در سیستم اندروید نصب می کنید در نوع خاص خود از حافظه‌ی کش دستگاه برای سرعت داشتن در انجام پردازش‌ها بهره مند می شوند. در گذر زمان ، حافظه‌ی کش برخی از برنامه‌ها بیش از اندازه حجیم می‌شود. به همین دلیل پاک کردن این حافظه می‌تواند حجم این حافظه‌ی ارزشمند را سبک کند و در اکثر مواقع منجر به رفع اکثر مشکلات به وجود آمده در گوشی می شود.

 

اما راه و روش پاک کردن حافظه کش چگونه است؟

برای این امر می‌توانید به بخش مدیریت برنامه‌ها در اندروید بروید. سپس بر روی هر کدام از آن ها که می خواهید کلیک کنید و پس از آن به بخش پاک کردن حافظه بروید. شاید اگر این کار را یکبار انجام دهید متوجه شوید که تک تک حذف کردن حافظه کش چه کار زمانبر و خسته کننده ای است. پس اگر می‌خواهید حافظه‌ی کش تمامی برنامه‌ها را به صورت یکجا پاک کنید برای آن راه حل مناسب و قدرتمندی وحود دارد و آن چیزی نیست جز نرم افزار از برنامه‌ی Cache Cleaner که می تواند یک روند ساده را در این امر برای شما پدید آورد.

برنامه‌ی Cache Cleaner تمامی برنامه‌های موجود در ابزار اندرویدی شما را فهرست‌وار نشان می‌دهد و برنامه‌هایی که حجم بیشتری از این حافظه را اشغال کرده‌اند در بالای فهرست می کند. با استفاده از محیط این نرم افزار کاربر می‌تواند کش اشغال شده‌ی تک تک برنامه‌های دلخواه را با زدن بر روی آن‌ها پاک کند یا اینکه تنها با فشردن دکمه‌ی Clear All تیر خلاص را روانه کش کند و آن را از شر آن همه شلوغی و سردرگمی نجات دهد.

همچنین اگر ترجیح می‌دهید این روند به طور خودکار انجام شود، برنامه‌ی Cache Cleaner این قابلیت را دارد که با تعریف ساز و کارهایی، در فواصل زمانی مشخص این روند به طور خودکار صورت گیرد.

 

جمع بندی: مطمئنا با کنترل و پاک کردن منظم کش ها به صورت کاملا محسوس تغییرات رو به رشد گوشی خود را حس خواهید کرد. در مطالب آینده روش های دیگری را برای بهینه سازی گوشی های شما معرفی خواهیم کرد.

داوود امیری