موبایل یابی سریال نقشه

ردیابی موبایل: راهنمای ردیابی گوشی مفقود شده از طریق اپراتورها

سرقت و یا مفقود شدن تلفن همراه یکی از ناگوارترین اتفاقاتی است که ممکن است روزی گریبان گیر ما گردد و می توان گفت که این موضوع تنها به نداشتن تلفن همراه منتهی نمی شود بلکه پای اطلاعات شخصی و حیاتی مانند عکس های شخصی، شماره تماس ها و اطلاعاتی نظیر این ها در میان است. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده است و می خواهید ردیابی موبایل خود را انجام دهید و یا می خواهید علاج واقعه را پیش از وقوع آن کنید با ما همراه باشید.

 

ردیابی موبایل ایرانسل

ردیابی موبایل ایرانسل

ردیابی گوشی مفقودشده با سیم کارت ایرانسل

شرکت ایرانسل به‌منظور تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی و پیگیری گوشی‌های مفقودی/مسروقه اقدام به راه‌اندازی سامانه پیامکی نموده است. با ردیابی از طریق این سامانه، شما مشترک گرامی تا زمان دریافت نتیجه مثبت ردیابی نیازی به مراجعه مکرر به مراجع قضایی نخواهید داشت.

جهت ردیابی گوشی مفقودی/مسروقه خود از طریق این سامانه می‌توانید به روش زیر اقدام کنید:

درصورتی‌که سیم‌کارت فعال بر روی گوشی مفقودشده، ایرانسلی بوده است می‌توانید از طریق ارتباط با مرکز تماس ایرانسل نسبت به مسدود نمودن آن اقدام کنید (ارتباط با مرکز تماس ایرانسل از طریق شماره ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ از خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ از سایر خطوط امکان‌پذیر است). در صورت غیر ایرانسلی بودن سیم‌کارت مفقودی ابتدا آن را توسط اپراتور مربوط مسدود کرده و سپس باقی مراحل را از طریق سامانه پیامکی ایرانسل دنبال کنید.

حتماً به خاطر داشته باشید که پس از مسدود کردن سیم‌کارت ۵ روز منتظر مانده و سپس کد #۶۱۰۱*را از یک خط ایرانسل شماره‌گیری کنید، در غیر این صورت ممکن است شماره خود شما در سیستم ردیابی ثبت‌شده و به مراجع قضایی اعلام شود.

ظرف مدت ۴۸  ساعت پس از ثبت درخواست، نتیجه ردیابی به خط ایرانسلی که از طریق آن با سامانه پیامکی تماس گرفته‌اید ارسال خواهد شد. در صورت منفی بودن پاسخ می‌توانید پس از گذشت ۵ روز مجدداً نسبت به درخواست ردیابی اقدام کنید. در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی،  پیامکی حاوی کد پیگیری و تاریخ ردیابی دریافت می‌کنید. با در دست داشتن “کد پیگیری و تاریخ ردیابی” به مراجع قضایی مراجعه کرده و نامه قضایی دریافت کنید. اصل نامه را به شرکت ایرانسل تحویل داده و با مراجعه مجدد به مراجع قضایی پیگیر دریافت نتیجه ارسالی از ایرانسل باشید.

درخواست ردیابی از طریق این سامانه پیامکی – صرف‌نظر از اینکه سیم‌کارت مفقودشده متعلق به کدام اپراتور باشد- باید از طریق یک خط ایرانسل صورت گیرد.

نکته: هر بار ثبت درخواست پیگیری، تنها ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

 

 

دستورالعمل نحوه استفاده از سرویس ردیابی موبایل

به‌منظور ردیابی سریال یک گوشی مسروقه / مفقودشده از طریق این سامانه به ترتیب زیر عمل می‌گردد :

۱- چنانچه مشترک ایرانسل هستید ، ابتدا از طریق تماس با ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰(از سایر خطوط) و ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ (از خطوط ایرانسل) یا کنترل حساب اینترنتی نسبت به مسدود نمودن خط خود اقدام نمایید و در غیر این صورت ابتدا نسبت به مسدود کردن سیم‌کارت از طریق اپراتور مربوط اقدام کرده و. در گام بعدی پس از گذشت ۵ روز از زمان مسدود شدن خط فعال بر روی گوشی مسروقه خود کد سامانه (#۶۱۰۱*) را با یک خط ایرانسل شماره‌گیری فرمانید .

۲- پس از شماره‌گیری سامانه فوق سوالاتی در خصوص ضوابط استفاده از سرویس ، تأییدیه کسر هزینه ثبت درخواست از اعتبار موجود در سیم‌کارت ایرانسل مشترک، سیم‌کارت فعال بر روی گوشی در زمان مفقودی ،طی مراحل و مدت‌زمان مسدودی سیم‌کارت مذکور دریافت خواهید کرد.

۳- پس از حصول اطمینان از طی مراحل لازم با توجه به پاسخ سؤالات به‌منظور استفاده از سامانه فوق ارسالی توسط مشترک پیغام زیر را دریافت خواهد کرد : “شماره ۱۵ رقمی گوشی موردنظر را وارد نمایید.”

۴- پس از ثبت موفق شماره سریال گوشی پیامکی به شرح زیر به شما ارسال می‌گردد : ” درخواست شما ثبت شد، ظرف مدت ۴۸ ساعت پاسخ از طریق پیامک ارسال خواهد شد”

توجه: تا زمان تکمیل فرایند ثبت و دریافت پیغام بند ۴ هیچ هزینه‌ای از حساب مشترک کسر نمی‌گردد .

۵- پس از سپری شدن مهلت مزبور، پیامکی حاوی نتیجه ردیابی دریافت خواهید کرد: الف- در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی در اسرع وقت برای طی مراحل قانونی و تهیه دستور قضایی اقدام نمایید. توجه داشته باشید، ضروری است کد پیگیری که در پیامک برای شما ارسال‌شده است و تاریخ ردیابی در دستور قضایی درج گردد. ب- در صورت منفی بودن پاسخ، می‌توانید حداقل ۵ روز پس از دریافت پیامک اول مجدداً درخواست ردیابی خود را ثبت نمایید.

 

شرایط و ضوابط ردیابی گوشی از طریق سامانه پیامکی #۶۱۰۱*

به‌منظور سهولت در ردیابی گوشی‌های مسروقه و یا مفقود سامانه پیامکی #۶۱۰۱* توسط شرکت ایرانسل راه‌اندازی شده است. در این رابطه متقاضیان متعهد به رعایت شرایط و ضوابط ذیل می یاشند:

۱- درخواست ردیابی از طریق این سامانه پیامکی صرفاً باید از طریق یک سیم‌کارت ایرانسل ( به غیر سیم‌کارت مورد درخواست ردیابی) صورت گیرد.

۲- لازم است پیش از اقدام جهت ردیابی، سیم‌کارت موجود درگوشی مسروقه بایستی مسدود گردد. مشترکان ایرانسل جهت مسدودی خط خود از طریق تماس ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰(از سایر خطوط) و ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ (از خطوط ایرانسل) یا کنترل حساب اینترنتی (e_Care) می‌توانند اقدام نمایند. متقاضی می‌بایست پس از گذشت حداقل ۵ روز از تاریخ مسدودی سیم‌کارت نسبت به ثبت درخواست ردیابی از طریق این سرویس اقدام نماید. درصورتی‌که اقدام پیش از ۵ روز احتمال شناسایی شماره موجود درگوشی مفقودی/مسروقه به‌عنوان سارق و اعلام آن به مراجع قضایی وجود خواهد داشت که موجب مردود شدن نتیجه ردیابی خواهد شد.

۳- متقاضی اذعان می‌دارد کلیه مدارک و مستندات مربوط به مالکیت زنجیره گوشی مفقودی/مسروقه (موضوع ردیابی) را در اختیار داشته و در صورت اثبات خلاف آن شخصاً در برابر هرگونه ادعای احتمالی در کلیه مراجع ذیصلاح پاسخگو خواهد بود.

۴- متقاضی متعهد گردید اطلاعات درخواست شده از طریق سامانه #۶۱۰۱* را به‌درستی پاسخ داده و شخصاً مسئول هرگونه اطلاعات خلاف واقع خواهد بود.

۵- هزینه استفاده از خدمات سرویس ردیابی ۱۰۰۰ریال به ازای ثبت هر درخواست بوده و ایرانسل مجاز به کسر هزینه از محل اعتبار سیم‌کارت ارسال‌کننده درخواست هست،در رابطه با سیم‌کارت‌های دائمی نیز هزینه مذکور در صورتحساب دوره بعد منظور خواهد شد . متقاضی اذعان می‌نماید که از میزان تعرفه آگاهی داشته و موافقت خود را با پرداخت آن اعلام می‌دارد.

۶- عدم رعایت موارد فوق‌الذکر که ممکن است منجر به نتیجه نامعتبر و یا نتیجه منفی گردد مانع از کسر هزینه سرویس (موضوع بند ۵) نخواهد شد و متقاضی حق هرگونه ادعایی در این خصوص را از خود سلب و ساقط نمود.

۷- این سرویس صرفاً مثبت یا منفی بودن نتیجه ردیابی را مشخص می‌نماید و ارائه اطلاعات هویتی مربوط به فرد استفاده‌کننده از گوشی مستلزم ارائه دستور قضایی است در صورت دریافت پیامکی مبنی بر منفی بودن نتیجه ردیابی، متقاضیان می‌توانند حداقل ۵ روز پس از دریافت پیامک، نسبت به ردیابی مجدد اقدام نمایند. در صورت مثبت بودن پاسخ، پیامکی مبنی بر نتیجه ردیابی شامل تاریخ ردیابی برای متقاضی ارسال می‌گردد که به‌موجب آن مالک گوشی می‌تواند به مراجع قضایی مراجعه نموده و نسبت به دریافت دستور قضایی مربوطه اقدام نماید. قید کد پیگیری و تاریخ ردیابی در نامه قضایی ضروری است. حداکثر مهلت ارائه نامه مزبور به شرکت ایرانسل شش ماه از تاریخ وصول پیامک است.

 

ردیابی موبایل همراه اول

ردیابی موبایل همراه اول

ردیابی گوشی با شماره سریال در اپراتور همراه اول

مشترکین همراه اول برای ردیابی گوشی مفقودشده یا به سرقت رفته خود می‌توانند شماره سریال گوشی مفقودشده یا دزدیده‌شده را (مندرج بر روی جعبه گوشی) از طریق خطوط دائمی همراه اول، به یکی از طرق ذیل ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال نمایند:

 

  • از طریق شماره‌گیری کد #سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۰*
  • ارسال کد ۲۱۴۱ به شماره ۱۰ ( سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول)

 

سرویس ردیابی گوشی تا ۱۰ روز پس از دریافت شماره سریال، به جستجوی گوشی مفقودشده می‌پردازد و در پایان در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه را از طریق پیامک به اطلاع مشترک می‌رساند تا مشترک سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع ذیربط پیگیری نماید.درصورتی‌که عدم موفقیت در ردیابی، مشترک می‌تواند برای ردیابی مجدد گوشی خود اقدام و سرویس را مجدداً فعال نماید.

 

کدهای دستوری سرویس ردیابی گوشی به شرح ذیل هست:

 

 

سرویس ردیابی گوشی همراه اول
درخواست کد دستوری
فعال‏سازی سرویس #سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۰*
غیرفعال سازی سرویس ۲۱۴۲#*۱۰*
دریافت راهنما ۲۱۴۳#*۱۰*

 

 این طرح در حال حاضر به‌صورت رایگان به مشترکین همراه اول ارائه می‌گردد.

 

 

ردیابی موبایل یاب

ردیابی موبایل یاب

استفاده از نرم افزار موبایل یاب می تواند شما را پیش از به دردسر افتادن از تمامی خطرات احتمالی گم شدن و یا به سرقت رفتن تلفن همراهتان حفظ کند. برای این منظور کافیست نرم افزار موبایل یاب را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید. از جمله ویژگی های نسخه حال حاضر موبایل یاب:

  • پشتیبانی از اندروید ۳٫۰ تا ۶٫۰
  • امکان مدیریت اطلاعات تلگرام
  • امکان مدیریت اطلاعات اینستاگرام
  • افزایش سرعت و کیفیت اجرای دستورات
  • خلاصه شدن مراحل نصب، تنها در یک فایل
  • راه اندازی سامانه ی پشتیبانی نصب و راه اندازی از راه دور

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر و دریافت این نرم افزار می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 

محمد مخلوقی
در زمینه ی شبکه های کامپیوتری تحت پلتفرم های مختلف آموزش های پیشرفته ای دیده ام و همینطور در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب حرف هایی برای گفتن دارم و تنها چیزی که از آن خسته نمی شوم یادگرفتن و پیشرفت است.