صفحه کلید گوگل برای Ios

Gboard در برنامه جستجوی گوگل برای iOS در دسترس قرار گرفت

Gboard برای سیستم‌عامل محبوب اپل یعنی iOS در ماه آگوست به‌عنوان یک برنامه جداگانه در دسترس قرارگرفته بود. این برنامه به کاربران اجازه می‌داد تا کاربران به کیبورد گوگل که پر از امکانات کارآمد است دسترسی داشته باشند. اما به‌تازگی کاربران iOS دیگر نیازی به دانلود و نصب برنامه مجزا برای استفاده از کیبورد گوگل ندارند، کافی است که برنامه گوگل iOS به‌روزرسانی شود تا Gboard را دریافت کند.

اگر نسخه‌ی برنامه Google تان به آخرین نسخه به‌روز شده باشد، می‌توانید به در منوی تنظیمات کیبورد iOS به Gboard نیز دسترسی داشته باشید. وقتی‌که به تنظیمات keyboard رفتید می‌توانید با انتخاب گزینه add a anew keyboard و انتخاب google ، آن را به کیبوردهای خود اضافه کنید.

google board برای ios

google board برای ios

با انجام عملیاتی که پیش‌تر عنوان شد بایستی بتوانید از Gboard در خارج از برنامه google استفاده کنید. به‌صورت جایگزین نیز می‌توانید هر وقت که دلتان خواست به کیبورد اصلی iOS  برگردید، برای این کار کافی است آیکون جهان(کره زمین) را لمس کنید.

اگر از آن دسته اشخاصی هستید که هر دو برنامه Gboard و Google را نصب‌کرده‌اید پیشنهاد ما این است که برنامه Gboard را حذف کنید تا یکی از دو کیبورد فعال گوگل بر روی دستگاه شما حذف شود.

 

محمد مخلوقی
در زمینه ی شبکه های کامپیوتری تحت پلتفرم های مختلف آموزش های پیشرفته ای دیده ام و همینطور در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب حرف هایی برای گفتن دارم و تنها چیزی که از آن خسته نمی شوم یادگرفتن و پیشرفت است.